KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259190
nr 1625 9190
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Vintergård. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 19:28:35
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg